Planuojame vasaros išvykas: kur nebrangiai ir smagiai praleisti laiką su vaikais?

Artėja, turbūt, visų pats laukiamiausias metų laikas- vasara. Kuomet užtenka užsimesti ploną maikutę ir keliauti patirti naujų nuotykių. O kur dar taip ilgai lauktos atostogos. Mane labiausiai vargina tas galvojimas, ką šiandien aprengti jog neperkaistų, bet ir nebūtų šalta. Dėl to labai myliu vasarą. Kai nereikia prisirengti jog matytųsi tik akys ir vaikas pats gali laisvai judėti, jo nevaržo jokie kombinezonai ar žieminiai batai.

Na bet šiandien ne apie aprangą, o apie vasaros išvykas. Turbūt, ne visada gaunasi suplanuoti kelionę į šiltus kraštus ar nukeliauti toli. Tad šiandien noriu pasidalinti, keliomis trumpų kelionių idėjomis, kurioms užtenka ir savaitgalio, jos nėra labai brangios, o įspūdžių ir puikų emocijų pasikrauna visa šeima.

  1. Ventspilis. Šį miestą jau išbandėme preitą vasarą ir patiko visiems. Nors Gustas buvo dar tik metinukas su trupučiu, tačiau veiklos radome labai daug. O mums su vyru atsirado laiko netgi ramiai išgerti kavos, pasivaikščioti susikibus už rankučių ir pasimėgauti tokia pavykusia kelione. Dar daugelį vyrų, turbūt, džiugina ir tai jog kelionė neišplonina pinginės 😀

Taigi, vykome į Ventspilį savaitgaliui. Spėjome aplankyti ir apžiūrėti visą miestą, kadangi atsivežėme dviračius, tad pakako savaitgalio susipažinti su miestu. Labai patogu jog vaikų žaidimų aikštelės visos centre, nėra labai dideli atstumai, tai visur keliavome dviračiu, jeigu labai išvargdavo mažasis keliautojas, spėdavo savo kėdutėj dar ir kokį posmelį numigti. Todėl jei mėgstate važinėtis dviračiais- tikrai rekomenduoju juos pasiimti ir į šią išvyką.

Kur apsistoti? Kadangi mes šią kelionę sugalvojome ekspromtu. Ir jau sekančią dieną važiavome, tai pasirinkimo galimybės labai didelės neturėjome, daugelis vietų jau buvo rezervuotą net kelias savaites į priekį, tad rinkomės iš to, kas liko. Tačiau manau tikrai nebuvo blogai. Pasirinkome savo viešnagiai- svečių namus Marbella. Juos rezervavome per booking.com sistemą. Labai nustebino tai jog atvykus į registratūrą susikalbėjome lietuviškai, jau tas nuteikė labai džiugiai. Taigi šie svečių namai turi tvarkingus kambarius, juose yra dušas, WC. Bendra virtuvėlė, kur galite ryte pasigaminti pusryčius ar bent jau išgerti kavos. Taip pat yra ir didesni namukai, kuriuose galite apsistoti su didesne kompanija. Mums ši vieta tikrai patiko ir mielai grįžtume dar. Kainos ir kokybės santykis geresnis nei įsivaizdavome, nes už dvi viešnagės naktis mokėjome gal apie 80e.

 

Ką aplankyti? 

Karvės. Na jų lankyti nereikia, vaikštinėdami vistiek pamatysite, šiame mieste labai daug įvairiai papuoštų karvių, jos ir mažos ir didelės, bet atrodo tikrai smagiai ir priverčia stabtelėti nors akimirkai.

Ventspilio paplūdimio vandens parkas. Taip taip, po atviru dangumi įsikūręs vandens parkas, kuriame yra vaikiškas baseinas, kalneliai ir gausu kitų pramogų. Jeigu orai leidžia, labai smagu pasimėgauti šia pramoga, juk ne tik Turkijoje atostogaujant galima mėgautis baseinu lauke.

Ventspilio nuotykių parkas. Šis parkas yra mokamas, bet galite pirkti bilietus tik į tas pramogas, kurios Jums atrodys smagiausios. Yra didelių batutų, nusileidimas padanga, vandens mašinos, mažas miestas, kuriame galima važinėti su mašinytėmis ir dalyvauti tikrame gyvenime. Ir daug dar kitų. Šiame parke galima užtrukti ir visą dieną, nes veiklos tikrai labai daug. Parko adresas – Saules iela 141.

Ventspilio vaikų miestelis. Sekmadieniais šiame parke vyksta įvairūs renginiai vaikams, o paprastomis dienomis čia daugybė nemokamų pramogų nuo pačių mažiausių iki jau vyresnių. Čiuožyklos, supynės, mašinos. Ir šios pramogos nemokamos, tad nusipirkite porciją ledų, leiskite mažyliui bendrauti su kitais bendraamžiais ir mėgautis pramogomis, o Jūs skanaukite ir mėgaukites vienas kito draugija. Parko adresas- Lielais prospekte.

Siaurukas. Tai senovinis garvežys su keliais vagonais, Gustui buvo labai įdomu.

Čia net ir prie jūros yra labai daug pramogų, įvairių supynių ir žaidimų aikštelių ir visa tai nemokamai. Todėl tikrai rasite, ką nuveikti. Jei norėsite pasimėgauti saule paplūdimyje vaikai irgi turės veiklos ir nereiks nuobodžiai laukti, kada čia pagaliau mama pasidegins 🙂

Maistas? Mums labiausiai patiko kavinė Windau coffee, kadangi čia didelė žaidimų aikštelė, o šalia jos staliukai, tad galime ramiai pavalgyti, kol mažieji užsiėmę savo reikalais. Maistas labai skanus ir nėra brangus. O viskas pritaikyta vaikams, net ir WC galite rasti sauskelnes mažiausiems, mane tai labai nustebino ir buvo maloni staigmena 🙂 Kavinės adresas- Pils iela 25.

Šiemet mes jau vėl suplanavome kelionę į šį vaikų rojų 🙂

2. Ryga. Taip pat Latvijos miestas, čia žinoma ne tiek daug veiklos mažiusiems, tačiau tikrai rasite, ką nuveikti su visa šeima. Savaitgali Rygoje taip pat nekainuoja kosminių pinigų, apgyvendinimo įstaigą rinkomės vėlgi iš booking.com, taigi pasižvalgę ten ir įvedę pasirinktą kelionės datą, rasite pagal kainą Jums tinkamiausią variantą. Tik paskubėkit, nes mes jau irgi užsirezervavome savaitgalį Rygoje, o pasirinkimų jau likę nebe tiek daug, kas labai stebina, nes iki vasaros dar yra šiek tiek laiko 🙂

Kur pavalgyti? Labiausiai įsiminė viena kavinė, kur valgėme daugiausiai sushi, nes tuo metu vyko akciją, vieną perki- vienas nemokamai. Buvo labai skanu ir pigu. Dar kas sužavėjo jog kavinėje galima rasti įvairaus maisto. Nuo picų iki sushi. Ir kainos nebuvo labai didelės. Tad dalinuosi mūsų atradimu: Tokyo City.

Ką aplankyti? Zologijos sodas. Nėra iš pačių tvarkingiausių, kai buvome anais metais, jautėsi ir kvapas ir gyvūnai nėra labai laimingi, bent man taip atrodo iš akių, tačiau vaikams buvo smagu ir sukėlė labai daug emocijų įvairūs gyvūnai. Taip pat parke buvo ir žirafos, jos turbūt vienintelės atrodė, tokios patenkintos dėmesiu ir mėgavosi savo populiarumu.

Taip par Rygoje yra vandens parkas. Tiesa jame nebuvome, planuojame aplankyti šiemet. Tad rekomendacijų siūlau paieškoti internete, tačiau pranešu jog toks yra, jei vaikai mėgsta vandenį 🙂

Senamiestis. Labai gražus, spalvingas, architektūra žavinga, tad pasivaikščioti BŪTINA.

Dar vienas numatytas taškas, kurį norime aplankyti šiemet, kokteilių baras, įsitaisęs prie Dauguvos upės, kur atsiveria visa Rygos panorama. Vaizdas tikrai atrodo įspūdingai. Bet vėlgi negaliu garantuoti už kavinę, nes dar nesilankėme, bet po šių metų kelionės būtinai papasakosiu. Skyline Bar Riga.

3. Jei rinktis kelionę Lietuvoje, siūlau tuomet Juodkrantė, Nida ar bet kas Kuršių Nerijoje, kadangi man atrodo ten taip ramu ir gera. Oras visada šviežus, miško. Žaidimų aikštelės tvarkingos, prižiūrėtos ir beveik ant kiekvieno kampo. Tad jei norite laiką praleisti šiek tiek ramiau, atsipalaiduoti, pasimėgauti ramybe, išvengti didelio šurmulio- rinkitės Kuršių Neriją.

Kaip žinoma, čia vaikams būtų smagu apsilankyti jūrų muziejuje, delfinariume. O kur apsistoti, taip pat galima rinktis iš booking.com už prieinamiausią kainą.