Natūralus kiaušinių marginimas

Artėja spalvinga pavasario šventė- Velykos. Tad ruoštis ir ieškoti idėjų, manau, niekada nėra anksti. Ieškodama minčių, kaip šiais metais jau kartu su mažuoju galėsime marginti kiaušinius, radau ne mažai puikių idėjų sveikesniems, natūraliems dažams. Tokiu atradimu noriu pasidalinti ir su Jumis. Dažymo būdai itin paprasti, bet kiaušiniai atrodo tikrai verti dėmesio 🙂

 

Mėlynojo kopūsto dažai

Mėlynas kopūstas duoda kiaušiniams sodrią ir gražią mėlyną spalvą, o dažymo būdas labai paprastas. Geriau rinktis balto lukšto kiaušinius ir juos tiesiog virti kartu su mėlynuoju kopūstu. Kai kiaušiniai išverda, šiame vandenyje reikėtų juos dar palaikyti keletą valandų.

 

Šilkiniai kaklaraiščiai.

Jeigu spintoje turite nebenaudojamų šilkinių kaklaraiščių, juos galima panaudoti kiaušinių marginimui. Dažymo būdas labai paprastas, o kiaušiniai atrodo spalvingai.

Reikia suvynioti kiaušinį į kaklaraištį, aprišti jį siūlų ir išvirti.

 

Dekupažiniai kiaušiniai

 

Šie kiaušiniai gali būti išmarginti pačiais įvairiausiais paveikslėliais ir labai paprastu būdu. Reikės tik:

  • Virto kiaušinio;
  • Servetėlių su pavaiksliuku;
  • Kiaušinio baltymo.

Iš servetėlės reikia išsikirpti labiausiai patikusį paveikslėlį, uždėti ant kiaušinio ir patepti kiaušinio baltymu jog priliptų. Jei norite tik vieno paveikslėlio, išvirkite kiaušinį dažuose ir tik tada klijuokite paveikslėlį.

 

Vaškinės kreidelės

 

Šis būdas labai paprastas ir galite įjungti savo fantaziją. Tereikia išvirti kiaušinius, dar šiltus įsidėti į laikiklį ir piešti su vaškinėmis kreidelėmis įvairiausius ornamentus.

 

Levandiniai kiaušiniai

 

Kiaušiniai gali ne tik įgauti levandų švelnų atspalvį, bet ir jomis kvepėti.

Spalvai išgauti reikia pamerkti kiaušinį į stiklinę greipfruktų sulčių ir įpilti šaukštą acto, įdėjus kiaušinį palikti per naktį. Kai kiaušinis nusidažo galite patepti levandų eterinių aliejumi. Tuomet ne tik atrodys gražiai, bet ir turės ypatingą kvapą.

 

Blizgantys kiaušiniai

 

Man šitie patys gražiausi. O dažymo būdas labai paprastas. Baltus kiaušinius reikia įdėti į puodą, užpilti raudonu vynu ir virti apie 7minutes. Išvirtus kiaušinius palikti vyne dar apie 12h.

 

Rožiniai kiaušiniai

 

Norint gauti rožinius kiaušinius, reikia juos išvirti burokėliuose arba iš marinuotų burokėlių nupilti skystį, įpilti šaukštą acto ir palaikyti šiame tirpale balto lukšto kiaušinius 12h.

 

Geltoni kiaušiniai

 

Geltoną atspalvį kiaušiniams gali suteikti morkos ir ciberžolė. Jeigu renkatės morkas, reikės supjaustyti apie tris dideles morkas, užpilti vandens ir pavirti apie 15min. Tada įpilti kelis šaukštus acto, įdėti virtus kiaušinius ir laikyti tiek, kol įgaus norimą atspalvį.

Ciberžolė. Geltonos atspalvis priklauso nuo ciberžolės kiekio. Įdėkite norimą kiekį į vandenį, užpilkite 2-3 aukštus acto ir virkite kiaušinius apie 30min.

 

Taip pat dar noriu pasidalinti nuotrauka, kurioje atspindi produktas, kiaušinio spalvą. Šią nuotrauką radau Pinterest’o platybėse.